Η Σύνθεση της Εθνικής Ομάδας για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2015 στην Ιταλία

Η Αθλητική Ομοσπονδία Taekwon-Do Ελλάδος παρουσιάζει τα μέλη που θα την εκπροσωπήσουν στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Taekwon-do ITF που θα διεξαχθεί στην πόλη Andria της Ιταλίας από 27 Απριλίου έως 3 Μαΐου 2015. Αναλυτικά τα ονόματα των αθλητών για κάθε κατηγορία βάρους και ηλικίας:

ΑΝΔΡΩΝ
-57kg Καζαντζίδης Δημήτριος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη)
-64kg Μυργιλής Παύλος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
-71kg Ντόβας Παναγιώτης (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
-78kg Μπούρδας Αχιλλέας (Βασιλικών MARS)
-85kg Καλακίδης Χρήστος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη)
+85kg Μπαντής Στέφανος (Παναθλητικός Αθλ.Εν.Συκεών)
1 DAN Τιμαγένης Δημήτριος (Α.Σ.Πρωτέας Ιωαννίνων)
2 DAN Ζησόπουλος Δημήτριος (Γ.Σ. Λάρισας)
3 DAN Κοκκάλας Παναγιώτης (Α.Ο.Π.Ο.Τ. Τρίπολης)
4 DAN Ντάνος Βασίλειος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως ΤΑΤΟ)
Ειδικές Τεχνικές Μαρκοκωνσταντίνου Ανδρέας (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
Δοκιμές Δύναμης Τσαλίκης Γρηγόριος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως ΤΑΤΟ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
-45kg Παπαδόπουλου Κυριακή (Παναθλητικός Αθλ.Εν.Συκεών)
-51kg Ιωαννίδου Πηνελόπη (Α.Σ. Αξιός )
-57kg Βασιλειά Αγγελική (Α.Σ. Πολίχνης)
-63kg Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
-69kg Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής)
-75kg & Εναέριες Τεχνικές: Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης)
+75kg Προύντζου Ευτυχία (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
1 DAN Ιωαννίδου Γεωργία (Α.Σ. Αξιός)
2 DAN Παράσχου Ανάστω (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3 DAN Δημητρίου Θωμαή (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
4 DAN Στασινοπούλου Βασιλική (Α.Σ. Καστελλίου)
Δοκιμές Δύναμης Κότσαλη Αθανασία (Α.Σ. Ντότζανγκ)

ΕΦΗΒΩΝ
-45kg Γάρρας Χρήστος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
-51kg & 2 DAN Καρβούνης Τριαντάφυλλος (Α.Σ. Ζέας)
-57kg Καραμήτσος Αντώνιος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
-63kg Μπέϊκος Γεώργιος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη)
-69kg Κοσμίδης Παναγιώτης (Α.Γ.Σ. Αχιλλέας Νεάπολης)
-75kg Αναστασιάδης Ιορδάνης (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης)
+75kg Σιάμος Αρχέλαος (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής)
1 DAN Δεληγιαννίδης Αναστάσιος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3 DAN Αναστασιάδης Χρήστος (Α.Σ. Πολίχνης)
Εναέριες Τεχνικές Παντελιάδης Ιωάννης (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
-40kg Λιάσκα Αικατερίνη (Α.Σ. Ντότζανγκ)
-46kg Ανανιάδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
-52kg Μπαγιαζίδου Σοφία (Παναθλητικός Αθλ.Εν.Συκεών)
-58kg Κωνσταντά Μαρία (Α.Σ. Ζέας)
-64kg Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη)
-70kg Σαρρή Ευγενία (Α.Σ. TKD Λεωνιδίου)
+70kg Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης)
1 DAN Κανάκη Φανή (Α.Γ.Ε.Μ.Σ.Θ. Ο Αίαντας)
2 DAN Χατζοπούλου Ευαγγελία (Α.Σ. Πολίχνης)
3 DAN Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης)
Εναέριες Τεχνικές: Λαζόγλου Χριστίνα (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)

ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ (Ασημένια Κατηγορία)
-80kg Λεούσης Νικόλαος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
-80kg & Δοκιμές Δύναμης Αλμασίδης Λεωνίδας (Α.Σ. Αλέξανδρος)
+75kg & 4 DAN & Δοκιμές Δύναμης Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.Π.Ο.Τ. Τρίπολης)
-64kg & 5 DAN Πλασκασοβίτης Πέτρος (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας)
-80kg & 5 DAN Σγουμπόπουλος Κωνσταντίνος (Α.Σ.Φ. TKD Το Μοσχάτο)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
Φωτιάδης Φώτιος 6 DAN
Νικολαΐδης Χαράλαμπος 5 DAN
Μάσκας Παναγιώτης 5 DAN
Ευθυμίου Χρήστος 4 DAN

ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ
Βασιλειάς Αθανάσιος

ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ
Μανωλόπουλος Φώτιος

Επίσης, εκτός από τους αθλητές/τριες που προκρίθηκαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και τους βετεράνους η Εθνική Αποστολή θα συμπεριλάβει στη δύναμη της τέσσερις διεθνείς διαιτητές και δυο V.I.P. μέλη της Α.Ο.Τ.Ε.. Πιο συγκεκριμένα :

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
Τσαλουχίδης Θεόδωρος 6 DAN
Κατσαούνος Ευθύμιος 5 DAN
Κατηρτσίδης Δημήτριος 5 DAN
Βέτσικας Ευθύμιος 4 DAN

V.I.P.
Master Βαλασιάδης Αναστάσιος (Πρόεδρος Α.Ο.Τ.Ε.)
Senior Master Αναστασιάδης Χαράλαμπος (Πρόεδρος Τεχνικής Επιτροπής της Α.Ο.Τ.Ε.)

Σχετικές δημοσιεύσεις